kolmapäev, 23. aprill 2008

Mobiilipildid Flickrisse

Lisan siia väikese õpetuse, mis näitab, kuidas mobiilipilte otse Flickrisse üles laadida. Programm, millega seda teha, on Shozu.

ShoZu on väike programmike, mille saad alla laadida peale seda, kui oled ennast teenuse kasutamiseks ära registreerinud, ära märkinud oma telefoni mudeli ning asukohamaa. Edasi peaksid nad saatma sms-i allalaadimise lingiga, kuid mina seda kätte ei saanud. Õnneks nad dubleerivad lingi ka oma kodulehel ning selle saab käsitsi telefonisse trükkida.

Järgnev jutt käib Nokia telefonide kohta ning eestikeelsete menüüde kasutajatele!

Ava telefonis kaust, kuhu ShoZu alla laadisid ning ava “valikud”. Edasi “rakenduste ligipääs” -> “andmesideühendus” -> ning kõigil kolmel menüü lingil muuda ära seaded nii, et oleks “alati lubatud”.

Vahepeal mine arvutis tagasi lehele, kus sa tegid omale kasutajakonto, ning seadista Flickr (või mõni muu teenus) sinu pilte vastu võtma. Kui sa seda teinud pole, ei oska ka telefon su piltidega midagi ette võtta.

Järgmiseks ava telefonis ShoZu ja logi sisse. Edasi on näha kaks valikut: destinations (teenused, kuhu sa pilte või videosid saata saad) ning "All files", mis sisaldab telefonis olevaid pilte ja videosid. Valides välja sobiva pildi, saad menüüst valida saatmislingi ning kinnitades oma valiku, lähebki fail teele. Juba saadetud piltide juures on pisike ikoon, mis aitab vältida mitmekordset failisaatmist.

Flickr kuvab pildi koos kohustusliku võtmesõnagaa “shozu” ning lisab need, mille kasutaja on ShoZu lehel ise määranud. Pildi allkirjaks märgitakse faili pildistamise (filmimise kuupäev). Näiteks nagu see pilt siin: http://flickr.com/photos/tammets/1823303804/

Hea mõte on määrata mobiilis ka pildi suurus ära. 640 x 480 pikslit on täiesti piisav suurus, et kasutajad aru saaksid, mida või keda sa pildistanud oled. Suuremahulised pildid on lihtsalt kordi kallimad saata.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.